Srna saznaje da su Koljančiću povrede nanijela neidentifikovana lica i da je prebačen u Kliničko-bolnički centar u Banjaluci. Pripadnici Specijalnog tužilaštva razgovarali su sa Koljančićem i o mogućim napadačima na njega.
Koljančićev automobil ''mercedes'' sinoć je pronađen na parkingu bazena u banjalučkom naselju Šeher/Srpske Toplice, a na automobilu je policija otkrila tragove krvi.
Koljančiću se, naime, izgubio svaki trag u utorak oko 19.30, kada je otišao iz kuće u Ulici Milana Radmana, a prvi trag, odnosno auto nestalog, pronađen je juče oko osam časova ujutro na parkingu bazena u Šeheru/Srpskim toplicama.
Na zadnjim vratima vozačeve strane mercedesa, kako je potvrdio izvor "Nezavisnih", pronađena je rupa od metka, dok su nakon otvaranja auta u unutrašnjosti pronađeni krvavi tragovi i to na zadnjem sjedištu, volanu i unutrašnjem dijelu krova auta.
- Radi se o manjim krvavim tragovima, a rupa od metka koja je pronađena u zvučniku na vratima iza vozačevog sjedišta ukazuje da se radi o metku manjeg kalibra. Takođe, krvavi tragovi pronađeni na volanu ukazuju da je nečija ruka bila okrvavljena - pojasnio je detalje slučaja izvor "Nezavisnih".
Zanimljivo je da su jučerašnjem uviđaju aktivno prisustvovali i istražioci Specijalnog tužilaštva RS, što ukazuje da bi ovo tužilaštvo moglo naknadno i preuzeti čitav slučaj koji je još u fazi istrage. Kako pišu "Nezavisne", policija je nakon pronalaska auta nestalog biznismena otkrila da je on zaključan, a u blizini nisu pronađeni ključevi.
Potvrđeno je i da je Koljančić vlasnik većeg broja nekretnina u Banjaluci, čiju vrijednost procjenjuju na nekoliko miliona maraka.
Na Koljančića pucano za vrijeme rata
Anes Subašić (34), alijas Mladen Subašić, koga je policija u američkoj državi Sjeverna Karolina uhapsila u julu prošle godine zajedno sa šest osoba za koje se sumnja da su planirali terorističke napade, tokom ratnih sukoba u BiH pucao je na Stanislava Koljančića, vlasnika lokala "Kajak".
Subašić je tada ispalio rafal iz mitraljeza u pravcu Koljančića, a policija je čitav slučaj zavela kao pokušaj ubistva.
Banjalučka policija je protiv Subašića u periodu između 1992. i 1996. godine, kada je i promijenio ime Anes u Mladen, podnijela veći broj krivičnih prijava zbog pokušaja ubistava, iznude, izazivanja opasnosti, nasilničkog ponašanja i teških krađa. '
Izvor vijesti: SRNA, Nezavisne/BLIN/tg