FK Borac osvajač kupa BiH
19/05/2010 22:21 - Administrator
blusrcu.ba-FK Borac osvajač kupa BiHNogometaši banjalučkog Borca novi su šampioni kupa Bosne i Hercegovine nakon što su večeras na Grbavici protiv domaćeg Željezničara odigrali neriješeno (2-2) što je ekipi Zorana Marića bilo dovoljno da se domogne trofeja. Banjalučani su u vodstvo došli već na samom startu susreta, odnosno u 6. minuti kada kardinalnu grešku odbrane Željezničara koristi mladi reprezentativac BiH, Miroslav Stevanović i pogađa za vodstvo svog tima. Na 0-2 povisio je Saša Kajkut u 26. minuti.
Nadu u preokret plavima je donio Edin Višća koji u 49. minuti smanjuje na 1-2 a Grbavica je proključala samo 5 minuta kasnije kada je Mirsad Bešlija poravnao na 2-1. Mreže su do kraja susreta mirovale a Borac je zbog gola više u gostima postao novi šampion kupa Bosne i Hercegovine.

Izvor vijesti: Sportin.ba